Nieszablonowe podejście do windykacji

Nieszablonowe podejście do windykacji

06 lutego 2020

Do naszej kancelarii zgłaszają się klienci z różnymi problemami, w tym także z problematyczną windykacją. Nauczone doświadczeniem wiemy, że w takich sytuacjach trzeba sprawdzić każdą możliwą drogę uzyskania należności – nawet najbardziej niestandardową. Trzeba pamiętać, że komornik działa na zlecenie wierzyciela i czasem zweryfikowanie jego działań daje dobre rezultaty.

Klient zlecił nam windykację należności, która od dwóch lat była bezskutecznie prowadzona przez jednego z komorników. Dłużnik zalegał z płatnościami z tytułu czynszu najmu, które urosły do kwoty niespełna 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, oprócz zadłużenia wynikającego z prawomocnych wyroków, istniało jeszcze bieżące zadłużenie czynszowe.

W związku z działalnością dłużnika, jaką jest prowadzenie kilku przedszkoli, jeden z naszych pracowników wpadł na pomysł sprawdzenia, czy dłużnik otrzymuje dofinansowanie z urzędu miasta na prowadzenie przedszkoli. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż takie świadczenie było przez niego pobierane. Po zajęciu dofinansowania, cała należność, którą windykował komornik, została spłacona, a dłużnik chcąc uniknąć ponownego zajęcia środków w przyszłości – uregulował pozostałe zaległości wraz z kosztami windykacji.
Po dwóch latach bezskutecznej egzekucji nasz klient odzyskał całą należność wraz z kosztami windykacji a przedsiębiorca zaczął płacić należności czynszowe terminowo i przestał być dłużnikiem.

 

Masz podobny problem? Zgłoś się do nas. Wspólnie poszukamy dla Ciebie najlepszego rozwiązania.

Napisz do nas!

Kancelaria Radców Prawnych
M.Kacprzyk, M.Bojaryn s.c.

Al. Kościuszki 1 lok. 0.14
90-418 Łódź
tel./fax 42 298 09 09

Magdalena Bojaryn

+48 604 255 020

Marta Kacprzyk

+48 609 184 566