Negocjacje umów najmu

Negocjacje umów najmu

19 lutego 2020

Wbrew często słyszanej opinii, że prawnik zabije każdy biznes, nasza obecność przy negocjowaniu umów pomaga domykać sprawy i sprawnej podpisywać umowy. Dzieje się tak dlatego, że myślimy jak przedsiębiorca przy wykonywaniu swojej pracy, ale mamy tę przewagę, że znamy prawo. Jest ono dla nas narzędziem do rozwiązywania problemów naszych klientów.

Przykładem może być chociażby ostatni przypadek jednego klienta. Wynajmujący-przedsiębiorca po 2 miesiącach rozmów z najemcą-przedsiębiorcą zwrócił się do nas o pomoc w negocjacjach zawarcia 6-letniej umowy najmu powierzchni biurowej pond 500 m kw. Obie strony do tej pory rozmawiały bez prawników, żadna nie czuła się bezpiecznie z proponowanymi rozwiązaniami i nie potrafiła zaproponować innych.

Po zaangażowaniu się w negocjacje po stronie wynajmującego koniecznym okazało się, żeby po drugiej stronie też znalazł się prawnik, bo z oczywistych powodów najemca wrogo podchodził do naszych propozycji. Po części dlatego, że nie do końca je rozumiał, po drugie, bo nie czuł się bezpiecznie. Negocjacje nabrały tempa, gdy po stronie najemcy stanął również prawnik, na szczęście również z biznesowym podejściem.

Praca szła dwutorowo, prawnicy opracowywali kwestie prawne, szukając dobrych rozwiązań dla koncepcji i kwestii ważnych dla stron. Strony pomiędzy sobą ustalały zagadnienia biznesowe, pozostawiając prawnikom kwestie prawne. Dzięki takiemu połączeniu sił, doszło do zawarcia umowy na zasadach satysfakcjonujących obie strony, dzięki temu współpraca ma szanse układać się dobrze przez cały czas jej trwania.

 

Masz podobny problem? Zgłoś się do nas. Wspólnie poszukamy dla Ciebie najlepszego rozwiązania.

Napisz do nas!

Kancelaria Radców Prawnych
M.Kacprzyk, M.Bojaryn s.c.

Al. Kościuszki 1 lok. 0.14
90-418 Łódź
tel./fax 42 298 09 09

Magdalena Bojaryn

+48 604 255 020

Marta Kacprzyk

+48 609 184 566